adw. Karolina Gorczyca – Barszczewska

Adwokat działający w obszarze zagadnień związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, w tym szczególnie dotyczących prawa pracy, własności intelektualnej oraz prawa handlowego, a także prawa rodzinnego i cywilnego oraz zagadnień związanych z sukcesją.

Absolwentka zarówno prawa, jak i ekonomii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Szkoły Prawa Amerykańskiego przy współpracy z Catholic University of America Columbus School of Law & the Faculty of Law and Administration w Waszyngtonie, a także studiów podyplomowych z prawa ochrony środowiska w Polsce i Unii Europejskiej, z prawa własności intelektualnej oraz z prawa medycznego i bioetyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także studiów podyplomowych na kierunku proces inwestycyjno-budowlany dla prawników na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. 

Mediator Centrum Mediacyjnego przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.

Członek Komisji Inicjatyw #Nowoczesna Adwokatura Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie w kadencji 2016-2020 i 2020-2024 oraz Komisji ds. Wizerunku, Komunikacji i Działalności Pro Bono w kadencji 2020-2024.

W ramach dużego projektu unijnego obecnie dostarcza wsparcia prawnego firmom rodzinnym znajdującym się w procesie sukcesji.

Autorka książek „Kancelaria 2.0 – jak rozwinąć własną działalność w branży prawniczej?” oraz „Usługi profesjonalne – jak rozwinąć własną firmę”.

Współtwórca Kliniki Negocjacji. 

Pomysłodawczyni i współzałożycielka bloga startuplawyers.pl. 

 


 


adw. Agnieszka Drzewiecka

Adwokat, członek Krakowskiej Izby Adwokackiej. Ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Doświadczenie praktyczne zdobywała współpracując z kancelariami prawnymi we Wrocławiu, Krakowie i Warszawie. Praktyka w kancelariach, które specjalizowały się w udzielaniu pomocy prawnej z zakresu różnych gałęzi prawa pozwoliła jej w zdobyciu wiedzy w zakresie prawa cywilnego, prawa rodzinnego, prawa pracy, prawa karnego, prawa gospodarczego oraz prawa administracyjnego. Odbyła również dodatkowe szkolenia z zakresu prawa medycznego.

Adwokat Agnieszka Drzewiecka współpracuje także z fundacjami, chcąc dotrzeć do potrzebujących, których nie stać na pełnopłatną usługę. Jej pasją i powołaniem jest niesienie pomocy ludziom, a zdobyty przez siebie zawód traktuje jako narzędzie do pomagania klientom w ich problemach prawnych.

 adw. Monika Markiewicz

Adwokat. Członek Krakowskiej Izby Adwokackiej w Krakowie.

Specjalizuje się w szeroko pojętym prawie cywilnym ze szczególnym uwzględnieniem prawa rodzinnego i opiekuńczego. Posiada szerokie doświadczenie procesowe w prowadzeniu spraw rozwodowych, majątkowych, alimentacyjnych oraz opiekuńczych, zapewniając profesjonalną reprezentację Klienta przed Sądami i innymi organami.

Zajmuję się także trudnymi zagadnieniami prawnymi z zakresu wojskowości. Chętnie podejmuje się rozwiązania powierzonych problemów prawnych także w innych dziedzinach prawa.

 


 

adw. Olga Krogulska

Adwokat, członek Izby Adwokackiej w Rzeszowie.

W ramach praktyki adwokackiej zajmuje się sprawami z zakresu prawa cywilnego, prawa rodzinnego i opiekuńczego.

Dziedziną prywatnych zainteresowań pozostają zagadnienia związane ze sprawami odszkodowawczymi z uwzględnieniem wypadków komunikacyjnych, oraz odszkodowań dla poszkodowanych w wyniku czynów niedozwolonych.

Od 2017 r. pracuje także jako mediator. W marcu 2018 r. została wpisana na listę stałych mediatorów prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego w Rzeszowie w ramach specjalizacji z zakresu prawa cywilnego.

 


 

apl. adw. Paulina Piech

Aplikant adwokacki, absolwentka prawa oraz administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Do głównych obszarów jej zainteresowań należy prawo cywilne i rodzinne, ze szczególnym uwzględnieniem prawa umów. Specjalizuje się także w prawie pracy oraz prawie handlowym.